Elegancki hotel – czyli jaki?

Dawniej wczasowicze wybierając hotel kierowali się głównie ceną. Każdy wyjazd urlopowy wiązał się z dużymi kosztami. Trzeba było dojechać, zaprowiantować się, mieć fundusze na atrakcje lokalne i zakup pamiątek. Noclegi były traktowane jako drugorzędne, w końcu większość czasu będzie się spędzać poza nim.

Hotel o wysokim standardzie

 hotelJednak teraz to się zmieniło. Coraz więcej osób zwraca uwagę na standard hotelu. Niektóre z nich oferują tyle atrakcji, że nie ruszając się z miejsca można doskonale wypocząć. Elegancki hotel we Fromborku będzie się różnił od tego w Gdyni, czy w Zakopanem. Będzie zawierał inne regionalne dekoracje, czy stawiał na inne atrakcje regionalne. Jednak elegancja to elegancja, jeśli hotel chce uchodzić za luksusowy to musi spełniać pewne kryteria. Po pierwsze elegancki hotel musi posiadać minimum cztery gwiazdki. To gwarancja tego, że zostaniemy dobrze obsłużeni. Pokoje muszą zawierać nie tylko standardowe wyposażenie, ale także to dodatkowe. W skład niego wchodzić może zmywarka, mikrofalówka, pralka. Telewizor, czy bezprzewodowy internet to obecnie standard. Dodatkiem może być bogaty wybór kanałów, możliwość wypożyczalnia filmów, czy dobry sprzęt muzyczny. Elegancki hotel powinien zadbać o otoczenie budynku.

 hotelDuży parking dla gości i ładne wejście wraz z recepcją to nie wszystko. Duży teren zielony, najlepiej taki który znajduje się blisko lasu, jeziora, gór jest najbardziej preferowany. Goście bez opuszczania terenu hotelu powinni móc pospacerować w ciszy i spokoju, wygrzewać się na słońcu, uprawiać sporty. Nowoczesne obiekty wyposażone są niejednokrotnie w boiska, place zabaw dla dzieci, a nawet korty tenisowe. Wszystko po to, by zaspokoić potrzeby każdego wczasowicza. Oferta dla dzieci także spotyka się z dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych poza miejscami zabaw na zewnątrz i wewnątrz znajdziemy płatną opiekunkę, a nawet zabiegi mini-spa. Odnowa biologiczna dotyczy oczywiście również dorosłych. Dla nich serwowane są masaże, kąpiele lecznicze, w miejscowościach uzdrowiskowych elegancki hotel będzie łączony z sanatorium. Dla dorosłych przy hotelach budowane są sale konferencyjne, organizowane są pokazy barmańskie. Hotel to nie tylko miejsce odpoczynku, ale także rozrywki.

Nierzadko zjawiają się tam animatorzy, artyści i inni, by goście się nie nudzili. Każdy ośrodek wypoczynkowy stara się jak może by przyciągnąć wczasowiczów. Kończąc rozważania, elegancki hotel to miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Zarówno pokoje, jak i pozostała część budynku i jego otoczenia musi być dopracowana, a podczas pobytu trzeba zapewniać gościom liczne atrakcje.