Miejsca na spływ kajakowy

Szukając atrakcyjnych miejsc do spędzenia urlopu zapominamy o tym, jak wiele do zaoferowania mają różne regiony Polski. Często naszą znajomość zabytków czy atrakcji można podsumować powiedzeniem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. A szkoda. Jeśli chodzi o miejsca turystyczne to coraz więcej osób chce łączyć aktywny wypoczynek z bliskością natury.

Kajaki są popularne

kajaki Pod tym względem północno-wschodnia część kraju jest prawdziwym rajem. To region, który posiada kilka parków narodowych. W trakcie wypoczynku można zwiedzić Puszczę Białowieską, Biebrzański Park Narodowy czy Narwiański Park Narodowy. Jest tam wyznaczonych wiele tras, którymi można odbyć piesze wycieczki. Fani sportowych atrakcji wykorzystają te możliwości do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Może być to bieganie czy jazda na rowerze. Lokalne rzeki są też częstym celem licznych spływów. Kajaki na Podlasiu cieszą się ogromną popularnością. Możliwość przepłynięcia fragmentu Biebrzy czy Bugu to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Nie musi być to kilkudniowy wypad. Wiele lokalnych biur turystycznych organizuje nawet kilkugodzinne spływ. Będą one idealne dla osób, które np. nie mają dobrej kondycji fizycznej i nie chcą przeciążać się intensywnym wysiłkiem.

kajaki Osobom zaawansowanym mogą przypaść do gustu spływy kilkudniowe lub tygodniowe. Z pewnością będzie to okazja do spalenia dużej ilości kalorii. Jednak warto pamiętać, że jest to sport skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku czy kondycji. Jest on uprawiany jako wakacyjna rozrywka dla całej rodziny. Z uwagi na niskie koszty, cieszy się ogromną popularnością wśród studentów. Bywa też oryginalnym pomysłem na organizację spływów integracyjnych dla międzynarodowych korporacji i nie tylko. Pomaga to w oczyszczeniu atmosfery wśród zespołu pracowników. Aktywność fizyczna w grupie sprzyja zacieśnianiu więzi. To także możliwość poznania siebie z innej strony i w okolicznościach odbiegających od codziennej rutyny. Na miejscu jest wiele firm, w których bez problemu wypożyczysz niezbędny sprzęt wodny. Świadczą też one dodatkowe usługi jak noclegi czy możliwość wynajęcia namiotów. Najczęściej zapewniają też transport np. z konkretnego odcinka rzeki do hotelu.

Jest to rozwiązanie idealne dla tych, którzy z wielu względów nie chcą podczas spływu spać w namiocie. Aktywny wypoczynek blisko natury sprzyja odprężeniu organizmu. Wakacje w Polsce to nie tylko tańsza opcja w porównaniu z zagranicznymi wczasami. To możliwość zaznajomienia się z lokalną kuchnią, zabytkami i historią.