Przydatne akcesoria rowerowe do jazdy po mieście i w terenie

Wybór dobrego roweru nie jest łatwy. Trzeba przekopać się przez sterty informacji na temat tego, czy lepsze są rowery szosowe, crossowe, czy holenderskie. Na miejscu, w sklepie rowerowym także warto porozmawiać ze sprzedawcą, w miarę możliwości wsiąść na rower i kawałek się nim przejechać.

Wyposażenie dla rowerzysty

rower holenderskiRower z wygodnym siodełkiem, regulowaną wysokością kierownicy i licznymi przerzutkami sprawi, że w każdych warunkach będzie się nam dobrze korzystało z roweru. Jednak sam sprzęt to nie wszystko. Warto zaopatrzyć się w różne akcesoria rowerowe, dzięki którym jazda będzie przyjemniejsza, bezpieczniejsza, wygodniejsza. Na pewno do jazdy po mieście, ale i w terenie przyda się nam kosz na kierownicę czy bagażnik na tył roweru. Dzięki nim mamy wygodne miejsce do trzymania torby szkolnej, aktówki pracowniczej, czy zapasów prowiantowych na piknik. Jazda z plecakiem, czy z torbą na ramieniu nie byłaby zbyt wygodna, a jeśli byłby one ciężkie to mogłyby przeważać nas na zakrętach. Zakup kosza lub bagażnika to wydatek kilkudziesięciu złotych, nie jest to zatem zawrotna kwota. Dla bezpieczeństwa poruszania się warto jest zakupić lampkę, odblaski, jak również różne ochraniacze (na kolana, łokcie) oraz kask. Dwie ostatnie rzeczy sprawdzą się przede wszystkim podczas jazdy terenowej, gdzie łatwo o upadki. Dzięki nim uniknie się najpoważniejszych urazów czy urazów głowy, jak również zabezpieczymy się przed utarciami i skaleczeniami.

rowery holenderskieZawsze podczas jazdy po zmroku niezbędne są odblaski (na rower, czy kamizelki) jak i lampki. Z ich pomocą zapewniamy sobie widoczność na drodze. Lampka oświetla nam drogę przed nami, a odblaski sprawiają, że nawet tam gdzie nie ma latarni my będziemy widoczni. Jeśli chodzi i komfort jazdy to przydanymi akcesoriami mogą być rękawiczki oraz wkładka na siodełko. Dzięki rękawiczkom unikniemy odcisków i bąbli na dłoniach, które pojawiają się szczególnie kiedy wsiadamy na rowery holenderskie we Włocławku po długiej przerwie. Wkładka na siodełko najczęściej jest wykonana z materiału żelowego, który jest elastyczny i wygodny. Dzięki niemu nawet najbardziej twarde siodełko przestanie być problemem. Jeśli często jeździmy po mieście i zostawiamy rowery holenderskie we Włocławku pod sklepem czy pod pracą to koniecznie trzeba zaopatrzyć się w zapięcie rowerowe na numeryczny klucz.

Rower przypina się najczęściej za ramę i mocuje to balustrady, znaku drogowego, barierki parkingowej (dla rowerów), czy innego stabilnego miejsca. Takie zabezpieczenie można kupić nawet za dwadzieścia złotych, a zapięcie sprawia, że kradzież roweru będzie utrudniona.