Rowery górskie – ceny markowych modeli

Wytrzymałe rowery górskie, zwane również rowerami MTB dedykowane znacznie bardziej wymagającym trasom, w których dominują nieregularne wzniesienia, górki oraz piaszczyste tereny, na których rowery szosowe oraz miejskie się nie sprawdzają. Jakie modele górali cieszą się dziś największą popularnością i które z nich są warte naszej uwagi?

Dobre modele rowerów górskich

rowery górskie Ogromny wybór rowerów górskich, które występują w różnych modelach nie ułatwiają nam wyboru. Warto również podkreślić, że konkretne parametry pojazdu warunkują automatycznie jego cenę. Z myślą o wielbicielach szybkiej jazdy po nieregularnych, wysokich wzniesieniach powstał model downhillowy, który umożliwia wykonywanie średnio zaawansowanych, podstawowych akrobacji. Stosowane w tych modelach amortyzatory, zwane potocznie damperami, posiadają bardzo wytrzymałe, grube sprężyny, które umożliwiają szybką, brawurową jazdę. Wysoka stabilność oraz płynna, regularna jazda to dwie podstawowe cechy, które charakteryzują owe rowery górskie – ceny markowych modeli rowerów donhillowych mogą jednak dochodzić do nawet 40000 zł. Znacznie mniej zapłacimy natomiast za model Enduro, którego ceny zaczynają się już od około 7000 zł. Rower górski Enduro dedykowane są osobom, które lubią pokonywać strome, trudne techniczne jazdy. Co ciekawe, rowerem tym można również z powodzeniem jeździć po skalistych pagórkach.

rowery górskie Podczas pokonywania długich, górskich tras idealnie sprawdzi się również górski rower trailowy, który uda nam się zakupić w cenie około 4000 zł. Model ten zapewnia rowerzyście jak najlepszą stabilność oraz zwrotność – dzięki temu zjazdy po wyboistych powierzchniach nie będą stanowiły dla rowerzysty problemu. Swoistą nowością na rynku są natomiast elektryczne rowery MTB, które zyskują dziś coraz większą popularność. Modele te posiadają wbudowany akumulator oraz silnik ułatwiające pedałowanie. Choć pojazdy elektryczne są znacznie cięższe od standardowych rowerów górskich, to jednak silnikowe wspomaganie sprawi, że ciężar ten nie jest odczuwalny podczas jazdy. Za wszystkie wyżej przytoczone rowery musimy więc zapłacić minimum 4000 zł, ceny te potrafią być jednak znacznie wyższe. Za wysokiej klasy, profesjonalny rower górski musimy więc zapłacić adekwatnie wysoką cenę, jednak w tym przypadku cena idzie w parze z jakością owego sprzętu.

Specjaliści odradzają więc zakup znacznie tańszych modeli, które nie są odpowiednio przystosowane do trudnych, górzystych terenów. Solidny, drogi rower posłuży nam nawet kilkanaście lat, jeśli zależy nam na naszym bezpieczeństwie podczas jazdy, powinniśmy inwestować w bezawaryjne pojazdy wysokiej klasy.