Rowery – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Bez względu na to co kupujemy to zawsze warto jest się dokładnie przyjrzeć ofercie sklepowej, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla nas. Porównywanie produktów nie trwa długo, a dzięki niemu mamy większą pewność, że kupimy coś, co będzie nam służyć latami i z czego będziemy zadowoleni.

Rowery różnej klasy

rowery miejskieNie inaczej jest w przypadku rowerów. Do wyboru mamy różne opcje. Na początek powinniśmy się zastanowić, jak często będziemy wykorzystywać rower i w jakich miejscach. Jeśli jeździmy przede wszystkim na terenach miejskich i ubitych ścieżkach rowerowych to wystarczą nam w zupełności rowery miejskie dostępne w sklepie online. Jeśli jeździmy po terenach górzystych, wzniesieniach, czy po piaskach to warto wybrać rower górski. Rowery holenderskie sprawdzą się dla osób, które powinny trzymać prawidłową, wyprostowaną postawę. To również rower do jazdy miejskiej. Warto jest zwrócić uwagę na konstrukcję roweru. Można dostać jednoślad za kilkaset złotych i za kilka tysięcy. Jeśli jeździmy okazjonalnie i nasz rower nie będzie używany w ekstremalnych warunkach to nie warto jest wydawać pieniędzy na drogie produkty. Ważne jest także to by dobrać kształt i wielkość roweru do potrzeb. Siodełka czy kierownicę można regulować pod względem wysokości, jednak do nie zmienia faktu, iż rama będzie wysoka, a opony duże.

rowery miejskieInaczej wyglądają także rowery dla kobiet i dla mężczyzn. Pierwsza wersja ma ramę skośną, natomiast druga ma ramę prostą. Oczywiście nie ma to aż takiego znaczenia i każdy może jeździć na dowolnym rowerze, jednak wpływa to na wygodę wsiadania i zsiadaniu roweru. Decydując się na zakup roweru trzeba przyjrzeć się jego funkcjom. Ile ma przerzutek, czy ma różne tryby jazdy, czy ma wbudowany zegarek, licznik kilometrów i czasu. Takie rzeczy ułatwiają dopasowanie jazdy do warunków (na przykład na innej przerzutce będziemy jechać pod górkę, a na innej po płaskim terenie). Czasem razem z rowerami można kupić także akcesoria dodatkowe. Mogą być one również w cenie. Są to na przykład koszyki na rower, odblaski, krzesełka dla dzieci na bagażnik, czy torby na ramę roweru. Akcesoria się przydają podczas dłuższych podróży. Na pewno zwracając uwagę na takie elementy roweru jak jego przeznaczenie terenowe, wielkość, liczba funkcji i dodatków do niego można dokonać słusznego i dobrego zakupu.

Potem jedyne co pozostaje to wybrać model w korzystnej ofercie cenowej i w estetycznej opcji kolorystycznej. Na pewno w dobrze zaopatrzonym sklepie rowerowym każdy będzie w stanie znaleźć produkt który mu odpowiada.