Wycieczki rowerem po Mazurach

Rower posiada bardzo wielu z nas. Właściwie tradycyjnie dzieci przystępujące do I Komunii Św. dostawały od chrzestnych rower, dlatego od najmłodszych lat mogły uczyć się na nim jeździć. Ale jazda rowerem to nie tylko rozrywka dla dzieciaków, także dorośli często na nich jeżdżą. W mieście możemy dzięki nim szybciej dostać się do pracy, nie stoimy bowiem w korkach.

Wycieczki rowerowe spełniające oczekiwania

wycieczki rowerowe Ponadto jazda rowerem jest po prostu przyjemna, nawet taka bez celu. Nic więc dziwnego, że wiele osób także podczas wakacyjnych wyjazdów nie rezygnuje z takiej rozrywki jaką jest jazda rowerem. Często wybierają takie miejsca, w których można zorganizować wycieczki rowerowe. Przykładowo, dobrym wyborem będą Mazury, ponieważ podczas takich wycieczek będziemy mogli podziwiać naprawdę piękne krajobrazy. Będzie to zatem uczta dla naszego zmysłu estetyki. Jeżeli aktywny wypoczynek sprawia nam największą przyjemność i nie wyobrażamy sobie spędzenia wakacji, leżąc na plaży, długie wycieczki rowerowe na Mazurach będą czymś, co spełni wszystkie nasze oczekiwania i dostarczy nam wielu wrażeń. Jeżeli nie znamy terenu, ponieważ pojawiliśmy się w danym regionie Mazur po raz pierwszy, najlepiej jest zdecydować się na rowerową wycieczkę z przewodnikiem.

wycieczki rowerowe Wiele wypożyczalni oferuje też rowery z nawigacją GPS, dzięki czemu nie potrzebujemy przewodnika, a i tak mamy pewność, że się nie zgubimy. Jest to opcja dla osób, które chcą spędzić ten czas tylko w gronie przyjaciół czy rodziny uczestniczącej w wycieczce i nie chcą towarzystwa przewodnika. Każdy jednak wybierze opcję lepszą dla siebie, oczywiście za obie musimy nieco dopłacić i wyjdzie nas to drożej niż gdybyśmy po prostu wypożyczyli rowery, jednakże zyskujemy dzięki temu bezpieczeństwo – na pewno bez problemu trafimy z powrotem do wypożyczalni i do naszego miejsca noclegowego. Podczas wycieczki rowerowej można nie tylko podziwiać piękne krajobrazy, ale także obejrzeć zabytki, których na Mazurach jest co niemiara. Są to kościoły z zamierzchłych epok, klasztory, stare młyny wodne, różnego rodzaju pałacyki i dworki. Koniecznie na taką wycieczkę zabierzmy aparat fotograficzny, ponieważ dzięki temu będziemy mogli uwiecznić na fotografiach te piękne, mijane przez nas miejsca.

Oczywiście pamiętajmy, aby nie przesadzać z długością wycieczki – mierzmy siły na zamiary. Jazda rowerem jest przecież często męcząca, nie każdy da sobie radę z pedałowaniem non stop przez kilka godzin. Zawsze możemy zdecydować się na robienie dłuższych przerw co godzinę, co pozwoli nam odzyskać siły.